Wielki lot PPG dookoła Polski

czwartek, Maj 14, 2015

Jestem dumny, że do tak spektakularnego zadania wybrane zostały nasze napędy. W czerwcu dwóch śmiałków Wiesiek Mogielski i Karol Wiklak chcą podjąć się wyzwania jakiego nikt dotąd się nie podjął. 

W ciągu 16 dni mają zamiar oblecieć Polskę wzdłóż jej granic.  W tym czasie pokonają ok 2400 km, spędzą w powietrzu 60 godzin. Przestrzeń niedostępna dla paralotni będzie pokonana z użyciem rowerów.

Karol będzie startować z użyciem trajki na napędzie w wersji kosza Specjal Edytion Gold, który sam odebrał na naszym lotnisku.

Wieśkowi osobiście zawiozłem nowy kosz, bo poprzedni uległ zniszczeniu. Nowy kosz i rama to mocna i trwała, ale jednocześnie lekka wersja ze stali INOX specjalnie stworzona dla trajkowiczów.

Obaj zgodnie twierdzą, że wybrali markę Airaction, bo używając do tej pory naszych produktów nigdy się na nich nie zawiedli, mają do nich zaufanie i zawsze byli zadowoleni z szybkości i jakości serwisu jakim dysponuje Airaction.  

 

A oto planowana trasa przelotu:

 

  

 

Airaction między innymi zapewnia części serwisowe, odzież,  Livetracking i bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni powietrznej z użyciem wariometrów Flymaster GPS SD PLUS, tzn, że będziecie mieć możliwość obserwacji w czasie rzeczywistym trasę przelotu i aktualną pozycję obu pilotów. 

Oprócz nas wyczyn wspierają również:

Airon - producent wózków paralotniowych

Fly Elektronics - producent urządzeń do monitorowania parametró pracy silnika

Aeromaster - producent odzieży lotniczej

Brubeck - producent termoaktywnej odzieży sportowej

NAVCOMM - kaski i łączność paralotniowa

Peszke - śmigła do napędów paralotniowych

 

i wielu, wielu innych