Rzucamy Orła Cień 2017

wtorek, Wrzesień 5, 2017
Uwaga 
Prognozy są sprzyjające. Zaczynamy w sobotę, tj. 27.05, o godzinie 11.00. 
 Wejście pomiędzy miejscami 10, a 7 oznaczonymi na planie sytuacyjnym. 
http://pararudniki.pl/wystawcy/plan-sytuacyjny/ 

Częstotliwość radiowa, na jakiej będą podawane komunikaty: 158.250 

Ta sama częstotliwość obowiązuje na wyciągarce. Na startowisko ruszamy z tego samego miejsca, naszym transportem. Na teren lotniska nie ma wjazdu prywatnymi autami. My was zawieziemy i przywieziemy. Jeśli ktoś padnie za płotem to też przywieziemy, ale to dosłownie za płotem. Z przelotów dalszych proszę wracać samodzielnie. 
W kwestiach transportu na startowisko wyciągarkowe  i spowrotem kontaktujcie się z Krystianem.  Tel. pięćo5 66o 795 
Na startowisku będzie do podpisania deklaracja o posiadanych, niezbędnych uprawnieniach i ubezpieczeniu.   

Tylko udział w ROC jest warunkiem dopuszczenia do wyciągarki ;) 
pozdrawiam 
Walter 
 
 
 W piątek 26 maja potwierdzę na grupie dyskusyjnej i na FB czy pogoda pozwoli nam na działanie w sobotę czy niedzielę. Planowana godzina wejścia na płytę 11.00. Niebawem pojawi się na stronie Pararudników mapka z miejscem zbiórki i bramką wejściową.
 
Zapraszamy wszystkich paralotniarzy, którzy chcieliby wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu i postawić paralotnię wraz za innymi glajciarzami kochającymi nasz wyjątkowy sport. Przekażcie tą wiadomość swoim latającym kumplom, bez względu na to czy są silnikowi czy termiczni.
 
  „Rzucamy Orła Cień” to nie tylko dwuminutowe uniesienie. To również czas przygotowań. Dlatego już dziś zacznijcie ćwiczyć ze swoim skrzydłem. Trenujcie start klasyczny i alpejski, by w dniu próby móc stanąć bez tremy, ramię w ramię z innymi uczestnikami. Nie używajcie techniki, której nie znacie, bo może się okazać zbyt trudna w najważniejszej chwili. Stosujcie ten sposób, który wychodzi Wam najlepiej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, pilotów PPG proszę o wcześniejsze przygotowanie samej uprzęży, bez napędu. Zastanawiamy się nad możliwością wprowadzenia przez orła na płytę lotniska jednej osoby, pomocnika. Widzowie jak zwykle zostają za płotkami. Co o tym myślicie?
 
Przypominam: zabierzcie ze sobą swoje radia,  bo na umówionej częstotliwości będziemy mogli się z wami komunikować i uruchomić wspólne odliczanie.
 Na 0 podnosimy skrzydła.
 
Kto ma ochotę, to po ROC może się przemieścić naszym transportem na startowisko wyciągarkowe, by odlecieć pod chmury i przelot :) Zwózki raczej nie zapewniamy :)
 
Do zobaczenia
 
Walter