Wyjazdy w roku 2022

Cena: 
2 300zł

 

  Patrzymy z optymizmem na wolno rozpędzający się sezon 2022. Liczymy, że uda się zorganizować kilka szkoleń wyjazdowych. Póki co proponujemy dwa terminy:

 30.04-07.05Lijak (Słowenia) II i III etap,                       pierwszy kontakt z termiką i górami.

 16.07-23.07

 

Kobala (Słowenia) nauka latania termicznego, pierwsze przeloty.

 


13.08-20.08  

Włochy (Bassano del Grappa, Meduno, Feltre)  II i III etap,  doskonalenie umiejętności latania termicznego.

 

   Do Słowenii i Włoch jeździmy od 96 roku. Latałem tam w Mistrzostwach Czech, Holandii, Słowenii, Węgier,     a w Mistrzostwach Polski w 2011 roku Team Airaction zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski. Lijak i Tolmin są stałą bazą szkoły paralotniowej Airaction od 15 lat i dlatego zdecydowałem się po raz kolejny na organizację wyjazdu szkolno-rekreacyjnego dla pilotów chcących poznać tajniki latania termicznego w górach. W ramach szkolenia zapoznamy pilotów z ogólną teoria latania termicznego i żaglowego, omówimy latanie w konkretnym terenie i potem będziemy latać w/g wyznaczonych zadań.

  Cena szkolenia obejmuje: opiekę dwóch instruktorów, transport na miejsce wjazdy na start, zwózki z ew. przelotów, KL, wraz z akcją ratunkową z użyciem helikoptera.

  W ramach szkolenia: ogólne zasady latania termicznego, żaglowego i przelotowego, przygotowanie meteo     i analiza aktualnych warunków, analiza terenu i przykładowych przelotów w danym miejscu, taktyka przelotowa. Analiza śladów GPS na koniec dnia i ew. wgrywanie tracków na platformy przelotowe.             Piloci żaglowi: techniki wykorzystania terenu i prądy wstępujące przy stoku.

Jeśli możesz to koniecznie zabierz: GPS, taśmę izolacyjną, latarkę, zapalniczkę, nitkę dentystyczną, okulary przeciwsłoneczne, zamontuj w uprzęży małą busolę.

  Weź książkę, ciuchy przeciwdeszczowe, krem z filtrem. Każdy uczestnik powinien być wyposażony telefon komórkowy z aktywnym roamingiem. Zabezpieczenie naziemne pozwoli szybko wrócić na start w razie niepowodzenia. Ze względu na charakter wyjazdu możemy go przesunąć lub odwołać jeśli warunki nie pozwolą na efektywne latanie. Już przyjmujemy zgłoszenia i odpowiadamy na pytania. Wkrótce na naszej stronie pojawią się kolejne terminy wyjazdów. 

  O wciągnięciu na listę uczestników decyduje przede wszystkim kolejność wpłat. Jeśli impreza nie wypali       lub zostanie przesunięta z powodu pogody, to kwota ta zostanie zwrócona w całości bez potrącania żadnych kosztów manipulacyjnych itp :)

 

   

Zapraszam serdecznie

Walter Wojciechowski