Wyjazdy w roku 2017

Cena: 
2 000zł

 

16-23.03 Teneryfa  paralotniowy wyjazd rekreacyjny         
29-06.05Bassano, Pieve, Feltre seminarium przelotowe
10-17.06Lijak, Meduno, wyjazd szkolno-rekreacyjny II lub III etap 
15-22.07Tolmin, seminarium przelotowe
12-20.08Mistrzostwa Polski Serbia
... 
...festiwal St. Hillaire
... 
...Halloween Bassano
  

 

  Do Słowenii i Włoch jeździmy od 96 roku. Latałem tam w Mistrzostwach Czech, Holandii, Słowenii, Węgier, a w Mistrzostwach Polski w 2011 roku Team Airaction zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski. Lijak i Tolmin są stałą bazą szkoły paralotniowej Airaction od 8 lat, dlatego zdecydowałem się po raz kolejny na organizację wyjazdu szkolno-rekreacyjnego dla pilotów chcących poznać tajniki latania termicznego w górach.  W ramach szkolenia zapoznamy pilotów z ogólną teoria latania termicznego i żaglowego, omówimy latanie w konkretnym terenie i potem będziemy latać w/g wyznaczonych zadań.

  Cena szkolenia obejmuje: opiekę dwóch instruktorów, transport na miejsce wjazdy na start,  zwózki z ew. przelotów, KL, wraz z akcją ratunkową z użyciem helikoptera, koszt noclegu na kempingu.

  W ramach szkolenia: ogólne zasady latania termicznego, żaglowego i przelotowego, przygotowanie meteo i analiza aktualnych warunków, analiza terenu i przykładowych przelotów w danym miejscu, taktyka przelotowa. Analiza śladów GPS na koniec dnia i ew. wgrywanie tracków na platformy przelotowe.  Piloci żaglowi: techniki wykorzystania terenu i prądy wstępujące przy stoku.

Jeśli możesz to koniecznie zabierz: GPS, taśmę izolacyjną, latarkę, zapalniczkę, nitkę dentystyczną, okulary przeciwsłoneczne, zamontuj w uprzęży małą busolę.

 

 Weź książkę, ciuchy przeciwdeszczowe, krem z filtrem. Każdy uczestnik powinien być wyposażony telefon komórkowy z aktywnym roamingiem. Zabezpieczenie naziemne pozwoli szybko wrócić na start w razie niepowodzenia. Ze względu na charakter wyjazdu możemy go przesunąć lub odwołać jeśli warunki nie pozwolą na efektywne latanie. Już przyjmujemy zgłoszenia i odpowiadamy na pytania. Wkrótce na naszej stronie pojawią się kolejne terminy wyjazdów. 

 

O wciągnięciu na listę uczestników decyduje przede wszystkim kolejność wpłat. Jeśli impreza nie wypali lub zostanie przesunięta z powodu pogody, to kwota ta zostanie zwrócona w całości bez potrącania żadnych kosztów manipulacyjnych itp :)

 

   

Zapraszam serdecznie

Walter Wojciechowski